Na haar humaniora en diverse omzwervingen studeerde Sylvie Crutelle (Brugge, °1970) Schilderkunst aan het KASK Gent. Sindsdien bouwt zie aan een oeuvre dat de vinger aan de pols van onze tijd houdt. Als kunstenares vertrekt Crutelle vanuit haar onmiddellijke omgeving, maar haar werk overstijgt het lokale; ze vertelt een verhaal dat de persoonlijke leefwereld verbindt met globale, ecologische vraagstukken.
Haar beelden vormen een krachtig narratief over vergankelijkheid en de fragiele aanwezigheid van de mens en dier op deze planeet. Crutelle onderzoekt de grenzen van ons aanpassingsvermogen en de veerkracht van de natuur in tijden van verandering. In haar werk staan mutaties, het ontstaan van nieuwe soorten en de onvermijdelijke cyclus van geboorte en dood centraal. Het is een artistieke reflectie op de symbiose - en de frictie - tussen mens en milieu.
Als een 'kanarie in de koolmijn' fungeert Sylvie als een scherpe observator van een wereld in transitie. Ze beperkt zich niet tot loutere esthetiek, maar neemt een standpunt in. Met haar werk probeert ze een wezenlijke bijdrage te leveren aan het debat in de hedendaagse (kunst)wereld, waarin de zorg voor onze leefomgeving en de artistieke expressie onlosmakelijk met elkaar verweven zijn.
Praktische informatie
Wanneer
-
van vr 4 september 2026
tot za 17 oktober 2026
- maandag
- van 8.30 tot 12 uur, van 13.30 tot 17 uur
- dinsdag
- van 8.30 tot 12 uur, van 13.30 tot 17 uur
- woensdag
- van 8.30 tot 12 uur, van 13.30 tot 17 uur
- donderdag
- van 8.30 tot 12 uur, van 13.30 tot 17 uur
- vrijdag
- van 8.30 tot 12 uur, van 13.30 tot 17 uur
- zaterdag
- van 13.30 tot 17 uur
- zondag
- Gesloten
